Bakım
0

Erkek Çocuk Saç Kesim Modelleri

Erkek Çocuk Saç Kesim Modelleri

Evladının daha şık ve hoş görünmesini herkes ister. Bu yazımızda, erkek çocuk saç kesim modelleri hakkında bilgiler verip önerilerde bulunacağız.

Eskiden çocuklar, babaları ya da anneleri nasıl bir saç kesimi istiyorsa ona göre traş olurlardı. Genelde düşünceleri pek önemsenmez, temizliği ve bakımı kolay olan, kısa bir saç modeli uygun görülürdü. Şimdilerde ise durum çok farklı. Artık ebeveynler, çocuklarının düşüncelerini önemsiyor ve onlara değer veriyor. Dolayısıyla, erkek çocuk saç kesim modelleri ve yetişkin erkeklerin saç modelleri arasında net bir ayrım kalmamış durumda. Yetişkinler için uygun olan hemen her model, çocuklara da yapılabiliyor.

Erkek Çocuk Saç Kesim Modelleri Nasıl Olmalı?

Daha önce de söylediğimiz gibi, çocuğunuzun düşünceleri elbette çok önemli. Ama saçının bakımı ve hijyeninin sağlanması büyük oranda sizin sorumluluğunuzda. Yani, çocuğunuzun isteklerini hiçe saymamanızı ama tamamen ona göre de hareket etmemenizi tavsiye ediyoruz. Çocuk saç kesim modelleri erkek çocuk söz konusu olduğunda bazı önemli noktalar üzerinde durmak gerekiyor. Bunlardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

  • Saç kesiminin yüz yapısına uygunluğuna dikkat edin. Her model her yüzde aynı durmayacaktır.
  • Çocuğunuz internette, televizyonda değişik bir saç stili görüp özenebilir. Bu çok normal. Fakat aşırıya kaçan bir tarzı benimsememenizde fayda var. Arkadaşları arasında dalga konusu olma ihtimali var.
  • Kendi kendilerine şekil verebilecekleri stilleri seçmeye çalışın. Bu sayede öz bakımı konusunda yeni şeyler öğrenecektir.
  • Trendleri yakalamaya çalışın. Sürekli değişen trendlerden onun da haberdar olduğunu unutmayın.

Uzun Saç Kesim Modelleri

Özellikle anneler, erkek çocuklarının belirli bir yaşa kadar uzun saçlı olmasından çok hoşlanıyorlar. Her ne kadar bakımı çok zor olsa da ortaya çıkan tabloya değdiği söylenebilir.

“Kaykaycı saç modeli” olarak tabir edilen bu kesim son zamanlarda hem yetişkin erkekler arasında hem de erkek çocuklarda çok yaygın. Farklı ve özgün bir tarz olduğu söylenebilir.

Çocuğunuzun okulda kullanması için pek uygun olmayabilir. Fakat tatil dönemleri için iyi bir seçenek olabilir. Düz ve hafif dalgalı saçlarda çok cool göründüğünü söylemek gerek.

Kaküllü saçlar, hafif yuvarlak yüz hatlarına sahip erkek çocuklarında çok şık duruyor. Kullanımı ve bakımı da çok zor sayılmaz.

Kısa Saç Kesim Modelleri

Çocuğunuzun yüzünün güzelliğini ortaya çıkarmak için kısa saç modellerini tercih edebilirsiniz. Özellikle düz saçlar için hem bakımı kolay hem de şık seçenekler mevcut.

Amerikan ya da alaburus olarak ifade edilen saç modeli yıllardır eskimeyen kesimlerden biri. Yan ve arka kısımların traş edilip üst kısımların uzun bırakıldığı bu model, çocuğunuza ayrı bir hava katacak.

“Subay traşı” son dönemlerin trend modellerinden biri. Tamamen yüzü ön plana çıkartan bir kesim ve hem yetişkinlere hem çocuklara hitap ediyor.

Son 9 – 10  yıldır “hipster” kelimesini sıklıkla duymaya başladık. Giyim ve aksesuar kullanımıyla alakalı olan bu tarzın kendine has saç kesimi de var. Hem derli toplu, hem de klas.

En Güzel Kız İsimleri

Benzer Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Öne Çıkanlar

Pinterest
Menü